Doradcy emerytalni w ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych postanowił wyjść naprzeciw polskim obywatelom. Od 1 lipca zostanie zatrudnionych prawie sześciuset specjalnych doradców w oddziałach Zakładu.

Będą oni informować Polaków o sposobie przechodzenia na emeryturę. Będą także udzielać informacji nt. wysokości składek w przypadku, kiedy osoby mogące przejść na emeryturę będą chciały w dalszym ciągu wykonywać swoją pracę.

W maju tego roku ZUS zrealizował program pilotażowy takiej formy pomocy. Został on przeprowadzony w dwóch oddziałach Zakładu, a mianowicie w Zabrzu oraz w Warszawie.

Za pośrednictwem doradców ZUS przygotowuje się do wprowadzenia nowych przepisów dotyczących wprowadzenia zmian w zakresie wieku emerytalnego. Wejdą one w życie z dniem 1 października tego roku. Wiadomo, że kobiety uzyskają prawa emerytalne w wieku 60 lat, natomiast mężczyźni - 65 lat. (zp)


Źródło, więcej: Bankier.pl/Polskie Radio

Tagi: Polska
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
52%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.