Coraz więcej Polaków studiuje za granicą

Liczba maturzystów, którzy zamierzają podjąć studia poza granicami naszego kraju rośnie już od jakiegoś czasu. Specjalne badania w tym zakresie przeprowadziła agencja  Elab Education Laboratory.

Wiadomo, że liczba chętnych Polaków do podjęcia studiów za granicą wzrosła o 20 proc. w porównaniu do poprzedniego roku. Liczba ta może się jednak zwiększyć, kiedy abiturienci poznają wyniki swoich matur.

Wśród naszych rodaków najbardziej popularne są brytyjskie uczelnie - Oxford i Cambridge. Studenci chętnie też podejmują dalszą naukę na terenie Danii i Holandii.

W niektórych krajach studiowanie jest bezpłatne. Jednak w niektórych przypadkach zagraniczne studią stanowią poważne obciążenie dla rodzinnego budżetu. Najdroższe są studia w Stanach Zjednoczonych. Roczna opłata wynosi co najmniej 20 tys. dol. (zp)


Źródło, więcej: Bankier.pl

Tagi: Polska,Świat
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.