Polska zapłaci karę za nieprzyjmowanie uchodźców?

Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciw Polsce w związku z nieprzyjmowaniem przez nasz kraj syryjskich imigrantów. Oprócz Polski, postępowanie w tej sprawie toczy się również przeciwko Czechom oraz Węgrom.

Pierwszym etapem postępowania jest wezwanie do zmiany stanowiska władz tych trzech krajów w zakresie przyjmowania uchodźców. Konieczność przyjmowania imigrantów Bruksela określa mianem obowiązku prawnego. Natomiast postępowanie Polski, Czech i Węgier w tej kwestii unijni dyplomaci nazywają uchybieniem i naruszeniem zobowiązań wobec innych państw członkowskich.

Dimitris Awramopulos, unijny komisarz ds. migracji, zapowiedział, że jeżeli Polska, Czechy oraz Węgry zmienią swoje podejście w tej kwestii, decyzja Brukseli w zakresie procedur ukarania trzech unijnych państw może ulec zmianie. W przypadku, gdy tak się nie stanie, możemy spodziewać się nałożenia na nas kar finansowych.

Wg najnowszego raportu, Polska, Węgry i Austria nie przyjęły jeszcze żadnego imigranta. Natomiast Czechy zaprzestały udziału w unijnym programie relokacji syryjskich uchodźcow. (zp)Źródło, więcej: Bankier.pl/Puls Biznesu/Forsal.pl

Tagi: Polska,Świat
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
45%
55%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.