Hakerzy atakują Europę i USA

W dniu wczorajszym doszło do licznych ataków ze strony hakerów. Miały one miejsce na terenie Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Wśród państw, które ucierpiały, znalazła sie również Polska.

Pierwsze ataki internetowych przestępców mialy miejsce na obszarze Ukrainy i Rosji. Po południu odpowiednie służby poinformowały, że ofiarami hakerów stały się także Dania, Wielka Brytania, Holandia, Francja oraz Niemcy. Wśród poszkodowanych państw znalazła się też Polska.

Agencja rządowa MELANI podaje, że wirus, którym posłużyli się hakerzy, nosi nazwę Petya bądź Pety.A. Jego działanie polega na szyfrowaniu danych zawartych na dyskach koputerów. Za ich odblokowanie hakerzy domagają się równowartości 300 dol. w wirtualnej walucie bitcoin.

Eksperci uważają, że wirus jest bardziej groźny niż wcześniej przypuszczano. Wg Piotra Koniecznego z Niebezpiecznik.pl, może on atakować także te komputery, które posiadają w pełni zaktualizowane systemy operacyjne. (zp)Źródło, więcej: Bankier.pl/businessinsider.com.pl/wolnosc24.pl

Tagi: Polska,Świat
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
47%
53%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.