Wizyta brytyjskich książąt w Polsce

W poniedziałek książęca para z Wielkiej Brytanii przyjeżdża na dwa dni do Polski. I nie jest to zwykła turystyka, bo podróż odbywa się na prośbę brytyjskiego rządu, któremu zależy na ocieplaniu wizerunku opuszczającego Unię Zjednoczonego Królestwa – podaje Onet.pl

 

Duke and Duchess of Cambridge, jak brzmią ich oficjalne tytuły, przyjeżdżają do Polski z dziećmi - Księciem Georgem, który skończy 4 lata dzień po powrocie z tej podróży i o dwa lata młodszą Księżniczką Charlottą. Odwiedzą najważniejsze symboliczne miejsca współczesnej polskiej historii – Muzeum Powstania Warszawskiego i Stocznię Gdańską, kolebkę Solidarności.

kate_i_william_788

Wizyta książęcej pary w kontynentalnej Europie potrwa do piątku, bo po objeździe Polski wybierają się jeszcze na trzy dni do Niemiec – podaje portal.

 

Brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych – Foreign Office – poprosiło na początku tego roku rodzinę królewską o odwiedzenie kilku najważniejszych europejskich krajów i państwo Cambridgowie odbywają w związku z tym już drugą taką wizytę. Prośbę tę brytyjskie media uznały za "niezwykłą" – czytamy w informacji.

 

Następnie rodzina książęca uda się z wizytą do Niemiec, gdzie w trakcie swojego  trzydniowego pobytu, uczestniczyć będzie  w bogaty programie wizyty – czytamy w podsumowaniu. (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Onet.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
57%
43%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.