Zauważalny wzrost eksportu mleka

Mleczarski eksport bije wartościowe rekordy. Przygotowania do gorszej koniunktury już jednak trwają - pisze w swym środowym wydaniu PB.pl


O 42 proc. produktów mleczarskich więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego sprzedali za granicę mleczarze w pierwszym półroczu tego roku. Oznacza to wywóz produktów o wartości 984 mln euro - przywołuje wstępne dane Ministerstwa Finansów bank BGŻ BNP Paribas.

- To wartość o 2 mln euro większa niż w rekordowej do tej pory pierwszej połowie 2014 r. - ocenia Paweł Wyrzykowski, analityk BGŻ BNP Paribas.

 

Jak podaje portal, tak gigantyczny wzrost eksportu w pierwszym półroczu to efekt drożejącego mleka i przetworów po wielu miesiącach wcześniejszych spadków.

 

Cytowany przez "PB" Paweł Wyrzykowski zaznacza, że pewien wpływ odegrał też wyższy wolumen sprzedaży. Pewien, bo np. w przypadku serwatki wolumen był stabilny, przy jednoczesnym 72-procentowym wzroście wartości jej eksportu. Podobnie było z mlekiem, śmietaną płynną i masłem – czytamy w podsumowaniu.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: PB.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.