XXVII Forum Ekonomiczne w Krynicy

Prezydenci, premierzy, szefowie największych firm i kilka tysięcy uczestników bierze udział w XXVII Forum Ekonomicznym, które od wczoraj trwa w Krynicy. 

 

Znalezione obrazy dla zapytania xxvii forum ekonomiczne

Foto: Forum Ekonomiczne

 

Najważniejsze wydarzenia Forum toczą się wokół Deptaka. Wejść tu mogą tylko akredytowani goście. A tych do Krynicy w ciągu trwania Forum ściągnie około trzech tysięcy. W tym roku w Forum biorą udział prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło, ministrowie (minister rodziny Elżbieta Rafalska, minister gospodarki morskiej Marek Grabarczyk), prezesi spółek skarbu państwa i prywatnych firm (UOKiK, PZU, KGHM, Pekao, PKP PLK, Alior Banku, Ursusa, PKP Energetyka, Ubera, Tauronu, Allegro).

Znalezione obrazy dla zapytania xxvii forum ekonomiczne

Foto: Forum Ekonomiczne

 

Priorytety dla Sztucznej inteligencji „AI”

Kilkadziesiąt miliardów dolarów. I to tylko w ciągu jednego roku. Na tyle szacuje się inwestycje w technologie oparte na sztucznej inteligencji. Nie tylko Amazon czy Facebook weszły w ten nurt. Zainteresowane zastosowaniami AI są także polskie banki.


AI – dla jednych zastępowanie pracy ludzkiej pracą robotów i algorytmów, dla innych - wielka transformacja rynku, która ma usprawnić wszelkie procesy od produkcji po obsługę klienta. Jest pewne, że tak jak AI pewne miejsca pracy zlikwiduje, tak stworzy też nowe. Jest też pewne, że nie będzie branż, których ta transformacja nie obejmie.


O tym dyskutowano podczas panelu McKinsey & Company w Krynicy, gdzie obok przedstawicieli Google i Allegro zasiedli prezesi największych banków w Polsce – PKO BP i Pekao SA. I też widzą w tym potencjał.

- Pekao postrzega rozwiązania z wykorzystaniem sztucznej inteligencji jako przewagę konkurencyjną w rozumieniu i dopasowaniu produktów do potrzeb klientów – mówił Marek Tomczuk, wiceprezes zarządu Banku Pekao SA (na zdjęciu w środku).


„Człowiek Roku” Forum Ekonomicznego w Krynicy

Beata Szydło została laureatką "Nagrody Człowieka Roku" Forum Ekonomicznego w Krynicy. Z kolei Firmą Roku został Alior Bank. Nagrodę specjalną Forum Ekonomicznego w Krynicy otrzymał prezydent Gruzji Giorgi Margwelaszwili.

Znalezione obrazy dla zapytania xxvii forum ekonomiczne

Foto: Business Insider Polska

Decyzja Rady Programowej Forum jest pewnym zaskoczeniem, ponieważ za faworyta uważano wicepremiera Mateusza Morawieckiego. Jak przypomniano -  rok temu nagrodę zdobył Viktor Orbán, a dwa lata temu - Jarosław Kaczyński.


Beata Szydło, odbierając z rąk marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego nagrodę Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy, podziękowała przedstawicielom swojej formacji politycznej, Prezydentowi RP oraz prezesowi  PiS.  

Jak dodaje Onet.pl wśród nominowanych byli m.in.:

  • Mateusz Morawiecki
  • prof. Adam Strzembosz
  • premier Estonii Juri Ratas
  • premier Łotwy Saulius Skvernelis
  • prezes Związku Powstańców Warszawskich gen. Zbigniew Ścibor-Rylski
  • prof. Janusz Filipiak, prezes Comarchu

Jak podkreślił Kamil Dziubka, dziennikarz Onetu, premier Szydło "o włos" wygrała z wicepremierem Morawieckim.


Firma Roku: Alior Bank

Podczas gali została także wręczona nagroda dla Firmy Roku krynickiego Forum Ekonomicznego. Laureatem został Alior Bank, a nagrodę odebrał Michał Chyczewski, prezes Alior Bank.


Prezes banku przypomniał, że "Dzięki transakcji przyjęcia wydzielonej części banku BPH suma bilansowa Alior Banku wzrosła do ponad 60 miliardów złotych, a udział w rynku przekroczył 5 proc. 

 

Źródło i czytaj więcej: Onet.pl/Business Insider Polska /Money.pl/

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
52%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.