Bitcoin dogania złoto

Bitcoin pokonał kolejną granicę notowań – rano kurs zbliżył się do 12 400 USD. Na początku sesji w Nowym Jorku usiłowano zdołować notowania złota. Atak udał się połowicznie – złoto  obroniło kluczowe wsparcie techniczne  osiągając poziom  1269.70 USD/uncję - podaje Bankier.pl

 

Notowania bitcoina wzrosły w ciągu ostatniego roku z poziomu 763 dolarów do 12 352 dolarów dzisiejszego poranka. Daje to stopę zwrotu na poziomie 1518%. 




Wszystko zaczęło się wczoraj tuż po 15:00 – czyli 40 minut po otwarciu handlu na nowojorskim rynku terminowym (COMEX). Wykorzystując negatywny dla złota sygnał z rynku walutowego (gdzie kurs EUR/USD w ciągu kilku minut obniżył się z 1,1834 do 1,1917), rzucił na rynek potężne zlecenie sprzedaży złotych kontraktów, nominalnie opiewające na 1,5 mld USD.



Przełamane zostało także wsparcie na wysokości 1265 USD wyznaczane przez 61,8 proc. zniesienia lipcowo-wrześniowych wzrostów oraz lokalne minimum sprzed dwóch miesięcy - czytamy w tekście.  (jmk)


Źródło i czytaj więcej: Bankier.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.