Pozytywna reakcja złotego

Poranny, piątkowy handel na rynku walutowym przynosi umocnienie złotego wobec euro i franka oraz podtrzymanie presji względem dolara oraz funta – podaje Forsal.pl.

 

Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2058 PLN za euro, 3,5759 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5905 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8295 PLN w relacji do funta. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,252% w przypadku obligacji 10-letnich. Wydarzeniem ostatnich godzin na rynku polskich aktywów jest złożenie dymisji  przez panią Premier   i (przyjętej). Formacja rządząca wysunęła kandydaturę wicepremiera M. Morawieckiego na stanowisko premiera. Scenariusz ten był powszechnie oczekiwany w ostatnich dniach, stąd trudno mówić o większym zaskoczeniu. Z nieoficjalnych informacji wynika, iż pani Premier będzie teraz  wicepremierem – czytamy w informacji.

 

Pozostałe zmiany w ramach rekonstrukcji są na razie w stadium spekulacji i domysłów. PLN zareagował na doniesienia te lekkim podbiciem zmienności – podaje portal. EUR/PLN wahał się w ramach 4,20-4,21 PLN wobec wcześniejszych 4,21- 4,2145 PLN.

 

Sama pierwsza reakcja rynku jest raczej pozytywna – rekomendowany przez partię rządzącą Morawiecki jest jednak człowiekiem „z rynku”, a sama zmiana tłumaczona jest również, przez obserwatorów, chęcią ocieplenia stosunków z Brukselą. Z uwagi na realizację spodziewanego scenariusza trudno obecnie zakładać mocniejszą reakcję inwestorów na wczorajsze wydarzenia. Uwaga inwestorów, również na koszyku CEE, skupiona jest na zachowaniu eurodolara. Amerykańska waluta zyskuje na bazie informacji, iż amerykański Kongres przyjął tymczasowy dokument pozwalający uniknąć tzw. budżetowego „shutdown” – informuje Forsal.pl.

 

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych publikacji makroekonomicznych z kraju. GUS poda jedynie wyniki finansowe dla sektora bankowego w okresie I-IX . Na szerokim rynku inwestorzy czekają na comiesięczne dane z amerykańskiego rynku pracy. Z uwagi na ostatnie wahania NFP większe znaczenie może mieć dynamika wzrostu płac, która sugeruje potencjalne zachowanie inflacji – ocenia portal. Ponadto w centrum uwagi pozostaje przyszłotygodniowe posiedzenie FED. Z rynkowego punktu widzenia trudno mówić o większej reakcji kursu na zmiany polityczne w kraju. Na większości zestawień kursy znajdują się blisko punktów odniesienia czekają na mocniejsze impulsy z rynku bazowego – czytamy w podsumowaniu. (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Forsal.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
54%
46%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.