Prognoza dla Polski w górę z perspektywą w dół

W czerwcu ubiegłego roku Bank Światowy przewidywał, że nasze tempo rozwoju w latach 2017–2018 wyniesie odpowiednio 3,3 i 3,2 proc. Teraz koniunkturę widzi w jaśniejszych barwach – podaje Forsal.pl. 

 

W czerwcu ubiegłego roku Bank Światowy przewidywał, że nasze tempo rozwoju w latach 2017–2018 wyniesie odpowiednio 3,3 i 3,2 proc. Teraz koniunkturę widzi w jaśniejszych barwach – podaje Forsal.pl

 

Przetacza się fala podnoszenia prognoz dla polskiej gospodarki. Wzrost PKB za ubiegły rok ekonomiści waszyngtońskiej instytucji szacują na 4,5 proc. Prognozowany na ten rok poziom 4 proc. oznacza zachowanie wysokiej dynamiki wzrostu.

 

– To głównie zasługa silniejszej, niż oczekiwano, aktywności gospodarczej w strefie euro, co wspiera polski eksport. Do tego spadek stopy bezrobocia w Polsce do historycznie niskiego poziomu i solidny wzrost płac sprzyjają konsumpcji – powiedział DGP Franziska Ohnsorge, menedżer w Banku.
 

Światowym, która jest współautorką opublikowanego wczoraj raportu z prognozami Global Economic Prospects.

 

Wyraźniejsze spowolnienie przyjdzie w 2019 r., gdy dynamika wzrostu spowolni do 3,5 proc. Rok później będzie jeszcze niższa – zaledwie 3,1 proc. - czytamy w podsumowaniu. (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Forsal.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.