Bilans po przejściu orkanu Fryderyka

Ponad 700 interwencji straży pożarnej zanotowano w związku z silnym wiatrem i opadami śniegu spowodowanymi przez front niżowy "Fryderyka" – informuje Onet.pl.

 

Wezwania dotyczyły głównie setek powalonych przez wichurę i przywalonych pod ciężarem śniegu drzew. Dwie osoby zostały lekko ranne po tym, jak silny wiatr zepchnął do rowu autobus w województwie wielkopolskim – czytamy w informacji.

 

O godz. 6 rano bez prądu pozostawało 29 178 odbiorców, najwięcej w województwie wielkopolskim - podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

 

Wszystkie główne linie kolejowe sa przejezdne. Lotniska funkcjonują bez zakłóceń. Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, choć występują miejscowe utrudnienia – podaje portal.


W ciągu doby strażacy interweniowali ponad 700 razy, 475 z tych interwencji było związanych z wiatrem, a 198 z opadami śniegu. Najwięcej interwencji miało miejsce na Dolnym Śląsku - 230, w woj. śląskim - 60, i w lubuskim - 54.


Jak zaznaczono, interwencje związane są przede wszystkim "z usuwaniem setek połamanych i powalonych drzew". - Wiatr uszkodził 65 budynków, w tym 45 budynków mieszkalnych.


Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce wczoraj wieczorem w województwie dolnośląskim, gdzie został zerwany dach z domu wielorodzinnego, nikomu nic się nie stało.


W działaniach ratowniczych w całej Polsce brało udział 3 800 strażaków. - Od wczoraj Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej przedstawiał systematycznie informacje ministrowi spraw wewnętrznych i administracji. Jak dodał, "sytuacja się stabilizuje" – podaje portal.


Z informacji podanych na Twitterze przez dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marka Kubiaka, o godz. 6 rano - bez prądu było 29 178 odbiorców; najwięcej w woj. wielkopolskim - 12 tys., łódzkim - 5,1 tys., śląskim 4,8 tys.

- Trwa usuwanie awarii. Wszystkie główne linie kolejowe są przejezdne. Lotniska funkcjonują bez zakłóceń. Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, choć występują miejscowe utrudnienia – czytamy w podsumowaniu. (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Onet.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.