Czy to baby boom?

W Polsce w 2017 r. urodziło się ponad 377 tys. dzieci. Według prognoz Eurostatu w 2080 r. ilość ta może być o 30% mniejsza!

 

Prognozy dotyczące liczby urodzeń w Polsce są dramatyczne. Według Eurostatu w roku 2080 r. urodzi się o 30% mniej dzieci niż obecnie. W Bułgarii oraz Grecji spadek ilości urodzeń będzie także według prognoz Eurostatu drastyczny. Najbardziej ucierpi Bułgaria (spadek rocznej liczby urodzeń o 35%). W Grecji spadek ten wyniesie 27%. Z podobnym problemem będą zmagać się Niemcy, gdzie dynamika spadku wyniesie 8%. Być może programy socjalne takie jak 500+ będą w stanie odwrócić te negatywne tendencje.


Największa dynamika ilości urodzeń dotycząca lat 2017-2080 będzie występowała w Szwecji. W roku 2080 w tym kraju będzie się rodziło o 28% więcej dzieci niż obecnie. Innym krajem o dużej prognozowanej dynamice urodzeń jest Hiszpania – wzrost o 25%. Dodatnią dynamikę zanotuje również Wielka Brytania i Francja, gdzie nastąpi wzrost o odpowiednio 9% oraz 7%.


– Niemal wszystkie kraje rozwinięte będą doświadczać spadku populacji, nie ma co straszyć liczbami, bo o bogactwie narodów świadczyć może wydajność pracy. Problemem jest nie liczba pracowników, ale to, jak zapewnić, by pozostali byli wydajni. Starzejemy się w szybkim tempie, ale jeśli coraz większy odsetek populacji pracuje głową, a nie mięśniami, starzenie się nie musi rzutować na wydajność – mówi Gazecie Prawnej prof. Joanna Tyrowicz z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.


Link do artykułu:


http://www.exmetrix.com/pl/posty/w-polsce-w-2017-r-urodzilo-sie-ponad-377-tys-dzieci-niestety-wedlug-prognoz-eurostatu-w-roku-2080-ilosc-ta-moze-byc-o-30-mniejsza/ 
Odwiedź nas na:


http://www.exmetrix.com/pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.