Najważniejsza część Konstytucji Biznesu

Sejm uchwalił najważniejszą ustawę z pakietu Konstytucji Biznesu. Prawo przedsiębiorców wprowadza m.in. zasadę domniemania uczciwości przedsiębiorcy oraz rozwiązywania wątpliwości faktycznych na jego korzyść – podaje Businessinsider.com.pl.

 

Przygotowana przez Ministerstwo Rozwoju pod wodzą obecnego premiera ustawa Prawo przedsiębiorców została w piątek (26 stycznia) przyjęta przez Sejm. To najważniejsza część Konstytucji Biznesu – informuje portal.

 

Za uchwaleniem przepisów głosowało 286 posłów, przeciw było 124, a wstrzymało się 4.

 

Prawo przedsiębiorców ma ułatwić prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce. Wprowadza m.in. zasadę domniemania uczciwości przedsiębiorcy i rozstrzygania wątpliwości faktycznych na jego korzyść. Pojawi się instytucja działalności nierejestrowej dla osób prowadzących mniejszą działalność – wyjaśnia portal.

 

Pojawi się również tzw."ulga na start", czyli zwolnienie początkujących przedsiębiorców ze składek na ubezpieczenie społeczne przez pierwszych 6 miesięcy. Przepisy znoszą również REGON. Przedsiębiorcy w większości spraw urzędowych wystarczy NIP - czytamy w podsumowaniu. (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Businessinsider.com.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
44%
56%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.