Wall Street znów pod kreską

Nowojorska sesja znów dołuje. W czwartek przyniosła powrót ostrych spadków. Dow Jones stracił ponad 1000 punktów i przełamał poziom 24.000 pkt. – informuje Businessinsider.com.pl

 

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł o 1033 pkt.,czyli 4,15 proc., do 23 860,45 pkt. Nasdaq Composite zniżkował o 3,90 proc. do 6777,16 pkt. S&P 500 spadł o 3,75 proc. do 2581,08 pkt. – podaje portal.

 

Od styczniowych szczytów główne indeksy straciły już po 9-10 proc. - Rynek koncentruje się obecnie na rosnących stopach procentowych. Fundamenty gospodarki będą nadal ciągnąć akcje w górę, ale ta ścieżka będzie bardziej zmienna niż przez ostatnich kilka lat - powiedziała Kate Warne, strateg inwestycyjny z Edward Jones.

 

Większość analityków wskazuje, że aktualna korekta nie znajduje uzasadnienia w fundamentach wobec szeroko zakrojonej ekspansji w wielu regionach świata, przy solidnych wynikach spółek. Część uważa, że obecne spadki są dobrą okazją do "kupowania dołka" – czytamy w informacji.

 

Przecena zaskoczyła większą część rynku- na kilka dni przed jej początkiem w ubiegły piątek, fundusze hegdingowe specjalizujące się w rynkach akcji były mocno optymistycznie nastawione do dalszych wzrostów na giełdach - ich ekspozycja netto (różnica między liczbą krótkich a długich pozycji) była najwyższa od 3 lat - wynika z wyliczeń JP Morgan Chase.


Jak czytamy w podsumowaniu, spośród ponad 300 spółek z S&P 500, które do czwartku podały swoje wyniki, 77 proc. pozytywnie zaskoczyło rynek zyskiem. Analitycy oczekują wzrostu zysków spółek w USA o 20 proc. w 2018 r., niemal o dwa razy więcej niż w 2017 r. - wynika z konsensusu Bloomberga. (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej:Businessinsider.com.pl

Tagi: Wall Street,
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.