Działalność gospodarcza nie zawsze rejestrowana

Zwolnienie z rejestracji ma dotyczyć m.in. sprzedaży rękodzieł artystycznych – informuje za „Gazetą Wyborczą” Businessinsider.com.pl

 

Od marca tego roku wejdą w życie nowe przepisy, które prowadzić działalność nierejestrowaną i nie płacić składek na ZUS. Rewolucja dotyczyć będzie jednak tylko części przedsiębiorców.


Jak podano w  artykule, zwolnienie z rejestracji ma dotyczyć osób prowadzących działalność gospodarczą, których przychody nie przekraczają 50 proc. minimalnego wynagrodzenia. W 2018 roku kwota ta wyniosła 1050 zł.


Nowe prawo obejmie ludzi zajmujących się m.in. sprzedażą rękodzieła artystycznego, udzielaniem korepetycji czy drobnym handlem w internecie. Ktoś, kto prowadzi biznes bardziej dochodowy, nie będzie mógł ze zwolnienia z rejestracji skorzystać – wyjaśnia portal.

- Od 31 marca 2018 roku zostanie też wprowadzona ulga na start dla osób otwierających działalność - czytamy w artykule


Dzięki tej zmianie osoby rozpoczynające biznes (niezależnie od dochodów) przez pierwsze pół roku działalności nie będą w ogóle płacić składek. A później, tak jak dziś, mają mieć zniżki przez dwa lata. Rząd zapowiada bowiem utrzymanie obecnej dwuletniej ulgi dla stawiających pierwsze kroki w biznesie – informuje portal. (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Businessinsider.com.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.