Co dalej z budownictwem?

Branża budowlana ma kłopoty. Inwestycjom samorządów grozi paraliż. Powód? Firmy nie stają do przetargów lub ich oferty są za drogie – podaje za "Rzeczpospolitą" Businessinsider.com.pl.

 

Skala nierozstrzygniętych lub odwołanych przetargów zaczyna być coraz większym problemem - zauważa czwartkowa "Rzeczpospolita". Dotyka to inwestycji realizowanych zarówno przez duże miasta, jak i małe gminy. Zdarza się, że nikt nie składa oferty albo zgłasza się jeden wykonawca, który proponuje cenę wyższą nawet o 100 procent od zakładanego kosztorysu. Dlatego gminy muszą wielokrotnie rozpisywać przetargi na nowo, co kosztuje, a wiele jest unieważnianych – czytamy w informacji.

 

"Zamawiający coraz dłużej szukają wykonawców lub starają się o dodatkowe finansowanie" - mówił cytowany przez "Rzeczpospolitą" Mateusz Lasek z firmy badawczej PMR.

 

Jak napisano w tekście, przedstawiciele samorządów nie mają wątpliwości, że głównym powodem takiej sytuacji jest brak ludzi do pracy na budowach. Ale, jak zaznacza, rosną też ceny materiałów.


Jak podaje Businessinsider.com.pl - "Już pod koniec ubiegłego roku firmy budowlane zaczęły mieć kłopoty z dotrzymaniem terminów z powodu problemów kadrowych" - powiedział dla "Rz" Konrad Nowak, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Olsztynie.  (jmk)


Źródło i czytaj więcej: Businessinsider.com.pl /Rp.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.