100 tysięcy mieszkań w zapowiedzi

Minister inwestycji i rozwoju deklaruje, żeby do przyszłego roku uruchomić budowę 100 tysięcy mieszkań. Po dwóch latach  realizacji programu 500+, teraz budowa mieszkań jest "absolutnym priorytetem" – informuje Money.pl.

 

Minister inwestycji w Polskim Radiu pytany o program Mieszkanie+, poinformował, że w tej chwili trwa budowa dwóch tysięcy mieszkań, a budowa kolejnych 15 tys. jest na etapie przygotowań. Przyznał, że dojście do 100 tysięcy będzie wynikiem, który pomoże rozruszać program mieszkaniowy formacji rządzącej.


Minister podkreślił, że celem programu jest rozwiązanie problemu dostępu do tanich mieszkań na wynajem dla biedniejszych Polaków i ludzi młodych, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy.


Był też pytany o kwestię funduszy europejskich, które Polska dostanie w przyszłej perspektywie finansowej. Od dłuższego czasu mówi się, że możemy dostać mniej niż w obecnej perspektywie (w ramach obecnej polityki spójności mamy ponad 70 mld zł) – czytamy w tekście.

 

Szef resortu rozwoju  potwierdził, że pieniędzy dostaniemy mniej. Jak wyjaśnił, bierze się to z dwóch przyczyn. Pierwsza to fakt wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii. Londyn nie będzie się już dokładał do budżetu Wspólnoty, więc ten - o ile nie wzrosną składki pozostałych członków - się skurczy. Po drugie - Polska się bogaci i nie może już dostawać tak dużych środków z funduszu spójności.


Minister powiedział też, że w tej chwili raczej nie ma ryzyka powiązania wysokości środków dla Polski z praworządnością. Jak stwierdził, takie powiązanie wymagałoby zmian w unijnym prawie. Z drugiej jednak strony nie wykluczył, że do takich zmian może dojść – czytamy w podsumowaniu. (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Money.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.