Nowa dyrektywa niekorzystna dla Polski

Coraz mniejsze szanse na zatrzymanie niekorzystnej dla Polski unijnej dyrektywy o pracownikach delegowanych. Rząd staje przed nie lada wyzwaniem – podaje Rp.pl.

 

Parlament Europejski ustąpił w kilku ważnych dla Polski kwestiach. "Rz" przypomina, że dotychczasowe przepisy unijnej dyrektywy zakładają, że pracownik delegowany musi otrzymywać przynajmniej płacę minimalną państwa, w którym wykonuje pracę. Po zmianach będzie to wynagrodzenie minimalne, czyli płaca ze wszystkimi dodatkami należnymi lokalnemu pracownikowi, również wynikającymi z układów zbiorowych.

 

Według Danuty Jazłowieckiej, eurodeputowanej PO z Komisji Zatrudnienia i Spraw Socjalnych PE, otwiera to furtkę do protekcjonizmu na wielką skalę i oznacza utrudnienia dla firm delegujących – czytamy w informacji.

 

"Bo pracodawca będzie musiał zaznajomić się z każdym układem zbiorowym i towarzyszącym mu miejscowym kodeksem pracy. I nawet popełniając nieświadomie błąd, ściągnie na siebie kary" – podaje Rp.

 

15 marca polski minister w Brukseli będzie miał trudne zadanie wywalczenia zmian, czytamy w artykule. (jmk)

 


Źródło i czytaj więcej: Rp.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
52%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.