Czesi przygotowani na niedzielny shopping Polaków

Na zakaz handlu w niedziele w Polsce, szykują się Czesi. W niedzielę sklepy mają otwarte, więc liczą na tłumne wycieczki z Polski – informuje Money.pl.

 

Czeska firma przewozowa już reklamuje nową ofertę - wyjazd zakupowy z Katowic do Ostrawy. W godzinkę można dojechać do dużej galerii handlowej – czytamy w informacji.

 

Mieszkańcy polskiego Cieszyna zakaz handlu ominą po 950 metrach – podaje portal.


Tyle trzeba przejść od Mostu Przyjaźni, by w czeskim Cieszynie móc zrobić zakupy w jednym z marketów spożywczych. A tam od godziny 8 do 20 można kupić wszystko czego tylko dusza zapragnie. Zabrakło cukru? A może makaronu do rosołu jest za mało? Nic strasznego. W tempie spacerowym wystarczy 12 minut, by móc wypełniać koszyk. Płacąc w czeskich koronach – czytamy w informacji.


11 marca będzie pierwszym dniem, gdy zakupów w większości sklepów nie zrobimy. Polacy mieszkający przy granicy w wielu wypadkach będą mieli zaledwie kilka kilometrów do w pełni działającego sklepu. Bo Czesi ograniczeń w niedzielnym handlu nie mają – wyjaśnia Money.pl .


Pieniądze zostawią w Czechach też ci, którzy pracują w tamtejszych fabrykach. Od kilku lat pracę za czeską granicą można dostać bez problemów. Nasi sąsiedzi też mają problemy kadrowe, na gwałt szukają pracowników. Wracający z fabryki do domu pieniądze zostawią też w miejscu pracy.

- Polscy hotelarze i taksówkarze z Gdańska już dawno mieli obawy, że do miasta przestaną co weekend przypływać Szwedzi na zakupy. Nie ma powodów, by Polacy nie zaczęli prowadzić własnej turystyki zakupowej - twierdzi Maciej Ptaszyński, dyrektor Polskiej Izby Handlu – czytamy w podsumowaniu. (jmk)


Źródło i czytaj więcej: Money.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
63%
37%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.