Emerytury niższe, a miało być inaczej

Pół roku od obniżenia wieku emerytalnego przyznawane nowe emerytury są coraz niższe. Z najnowszych danych ZUS wynika, podaje Fakt.pl, że w porównaniu z październikiem, średnie świadczenia kobiet są o 33 zł niższe, a mężczyzn – aż o 110 zł.

 

Od 1 października do końca marca wnioski o emeryturę złożyło 433 tys. osób. Niemal 360 tys. Polakówjuż przyznano emerytury – czytamy w Fakt.pl

 

Problem w tym, że - jak zauważa gazeta - z miesiąca na miesiąc kwota przyznawanych świadczeń spada. – Wpływ na niższą średnią świadczeń wypłacanych w I kwartale tego roku niewątpliwie ma fakt, że tegoroczni wnioskodawcy dysponują nieco mniejszym kapitałem na koncie w ZUS – wyjaśnia "Faktowi” Wojciech  Andrusiewicz, rzecznik ZUS.

 

Portal przypomina, że z prognozy rządu wynikało, że w 2018 r., już po obniżeniu wieku, średnia emerytura mężczyzn  wynieść miała 3115 zł, a kobiet – 1750 zł. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej.


Przeciętna emerytura w marcu 2018 r. w przypadku mężczyzn wyniosła 2672,51 zł, a kobiet - 1609,65 zł. – podaje w zakończeniu.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Fakt.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.