Projekt obowiązkowych badań dla kierowców „60 plus”

Pozytywna opinia Ministerstwa Infrastruktury oraz unijne przepisy oznaczają, że wkrótce w Polsce – podobnie jak w wielu innych krajach europejskich – zostaną wprowadzone obowiązkowe badania dla kierowców powyżej 60. roku życia – podaje Auto -swiat.pl

 

Cel to poprawa bezpieczeństwa na drogach – twierdzi ministerstwo, a statystyki pokazują, iż udział tej grupy  wiekowej w wypadkach jest niższy.

 

W Polsce kierowcy w wieku ponad 60 lat nie muszą przechodzić żadnych dodatkowych badań. Jeśli ktoś zdobył prawo jazdy bezterminowe nawet kilkadziesiąt lat wcześniej, i tak nie musi się niczym przejmować i może prowadzić samochód bez żadnych ograniczeń. Ministerstwo Infrastruktury stara się wprawdzie zachęcać starszych kierowców do przechodzenia takich badań, ale skutek prowadzonych akcji informacyjnych jest mizerny – czytamy w informacji.

 

Według „Rzeczpospolitej” , na którą powołuje się Auto-swiat.pl, w wielu krajach sposobem na kierowców-seniorów są obowiązkowe badania, nierzadko nawet coroczne, oraz krótki termin ważności prawa jazdy dla osób w starszym wieku. Z tego powodu – zdaniem „Rz” – Unia Europejska oraz polskie Biuro Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pracują nad nowymi rozwiązaniami, które zmuszą seniorów do przechodzenia badań – podano artykule.


Możliwe zatem, że już wkrótce – w skali całej Unii Europejskiej – będą wprowadzone obowiązkowe i regularne badania dla wszystkich kierowców powyżej sześćdziesiątego roku życia. Zdaniem „Rz” to nawet kwestia najbliższego roku – czytamy w informacji. (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Motofakty.pl / Auto-swiat.pl  

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
47%
53%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.