Żabka bardziej kreatywna

Żabka zachęca swoich franczyzobiorców do otwierania sklepów w niedziele objęte zakazem handlu. Jak twierdzi, placówki Żabki mają status pocztowych, co pozwala im legalnie handlować w te dni, kiedy inni muszą zamknąć swoje podwoje – ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl.

 

Żabka status placówki pocztowej posiada od 2012 roku, a od jesieni ubiegłego roku można tam także odbierać paczki DHL - wyjaśnia portal. Co ciekawe, kiedy sklepy próbowały obejść projektowane jeszcze wtedy przepisy, mianując się kwiaciarniami bądź piekarniami, ustawodawca ukrócił te zapędy, wprowadzając zapis o "przeważającej działalności". W przypadku placówek pocztowych takiego ograniczenia nie ma. 

- Żabka Polska podejmuje działania wspierające franczyzobiorców w wykorzystaniu możliwości stworzonych przez ustawodawcę – tłumaczy portalowi wiadomoscihandlowe.pl biuro prasowe Żabki.

 

Żabka status placówki pocztowej posiada od 2012 roku, a od jesieni ubiegłego roku można tam także odbierać paczki DHL - przypominają wiadomoscihandlowe.pl . 

Sprawa jest dla sieci Żabka o tyle istotna, że w tym przypadku za ladą mogliby stanąć nie tylko właściciele punktów, ale i sami pracownicy. Obecnie w dni objęte zakazem prowadzić sklep może tylko jego właściciel. Co więcej, Żabka przewidziała specjalny system premiowy dla franczyzobiorców, aby zachęcić ich do otwierania sklepów. Mają oni otrzymywać dodatkowe 10 proc. od obrotu netto, a placówka powinna być czynna minimum osiem godzin między 10:00 a 20:00 - czytamy w informacji. 
 


Na 5 tys. Żabek w Polsce przypada ok. 3 tys. franczyzobiorców – wylicza w podsumowaniu portal wiadomoscihandlowe.pl.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Wiadomoscihandlowe.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.