Propozycja kolejnego dnia wolnego w maju

Jest coraz większa szansa, że w naszym kalendarzu pojawi się kolejna czerwona kartka. Senatorowie bowiem nie odrzucili petycji, która zakłada ustanowienie dniem wolnym poniedziałek Zielonych Świątek - podaje portal Rp.pl.

 

Drugi Dzień Zesłania Ducha Świętego to święto ruchome, na przykład w tym roku przypada na 21 maja. Niektórzy senatorowie z Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji byli zachwyceni pomysłem. - To inicjatywa, która zasługuje na poparcie - skomentował senator partii rządzącej.  Chciał już teraz zaakceptować tę petycję, zdecydowano się jednak poprosić o opinie Episkopat i Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

- Wprowadziliśmy już wolne niedziele od handlu. Prawdopodobnie nas na to nie stać. Jeszcze okaże się, że w maju będziemy pracować tylko pół miesiąca - mówił z kolei szef komisji senackiej z formacji rządzącej – czytamy w informacji.

 

IBRiS przeprowadził sondaż, w którym Polacy wskazali, że najbardziej podobałby im się pomysł z Wigilią jako dniem wolnym od pracy (58 procent). Drugi dzień Zielonych Świątek otrzymał tylko 5 procent głosów - podaje "Rzeczpospolita".  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej w  Rp.pl.

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
61%
39%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.