Kalifornia, piątą gospodarką świata

Gospodarka Kalifornii jest tak duża i rozwija się tak szybko, że według danych rządu USA jest obecnie piątą co do wielkości gospodarką na świecie. Gospodarka stanu w minionym roku wzrosła o 3,4 proc. – podaje Businessinsider.com.pl.

 

Dane opublikowane przez Departament Handlu USA pokazują wzrost PKB Kalifornii od 2017 r. na poziomie ok. 2,747 bilionów dolarów (gospodarka stanu w minionym roku wzrosła o 3,4 proc.). Oznacza to, że jest wyższy od PKB Wielkiej Brytanii (2,625 bilionów dolarów).


Największe gospodarki świata:

1. Stany Zjednoczone 19,91 bilionów dolarów

2. Chiny 12,015 bilionów dolarów

3. Japonia 4,872 bilionów dolarów

4. Niemcy 3,685 bilionów dolarów

5. Kalifornia 2,747 bilionów dolarów

6. Wielka Brytania 2,625 bilionów dolarów

 

Różnica staje się jeszcze bardziej widoczna, gdy porówna się liczbę ludności poszczególnych gospodarek. Kalifornia ma ok. 40 milionów mieszkańców, Wielka Brytania - ok. 66 mln – czytamy w informacji.

 

W ostatnim roku Zjednoczone Królestwo odnotowywało powolny wzrost gospodarczy. Wiele osób uważa, że jego perspektywy gospodarcze są niepewne ze względu na zbliżające się wyjście z Unii Europejskiej, charakteryzujące się napiętymi negocjacjami – komentuje portal.

 

Warto zwrócić również uwagę na wahania kursów walut, które przyczyniły się do wzrostu wartości dolara amerykańskiego na korzyść gospodarki Kalifornii kosztem Wielkiej Brytanii – podsumowuje Businessinsider.com.pl.  (jmk)

 

 

Źródło i czytaj więcej: Businessinsider.com.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
52%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.