Pogoda dla biznesu

Tegoroczne lato dla producentów piwa, lodów i mięsa zapowiada się świetnie. Sezon trwa już od 4-5 tygodni. Chwilo trwaj - mówią producenci. Zamiast boomu jest jednak stabilnie rosnąca sprzedaż – podaje portal Pb.pl.

 

„Przegrali z pogodą” - tak podsumowywali kilka sezonów niektórzy spożywcy. Ten poprzedni był wręcz wyjątkowo dotkliwy - jeszcze w maju były nie tylko przymrozki, ale także mrozy, a w kolejnych tygodniach często padało. Ten natomiast zapowiada się bajecznie" - czytamy w artykule.

 

Dziennik pisze, że długi weekend majowy to tradycyjny początek sezonu dla browarników, producentów lodów i różnych mięs. W tym roku pierwsze grillowe zapachy rozchodziły się już w kwietniu i sezon trwa już ponad miesiąc. Będą więc produkcyjne, sprzedażowe i konsumpcyjne rekordy - prognozuje Pb.pl.

 

"Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to będzie świetny sezon dla małych browarów (...)." - mówi dziennikowi Andrzej Olkowski, prezes Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich.

 

Według gazety, także najwięksi spodziewają się dobrego sezonu. "Danych sprzedażowych za kwiecień jeszcze nie mamy, ale dobra pogoda i słaby zeszłoroczny kwiecień sprawiają, że spodziewamy się lepszej sprzedaży w tym roku" - dodaje Bartłomiej Morzycki, dyrektor generalny Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego.

 

Krzysztof Woźnica, prezes Zakładów Mięsnych Silesia, przyznaje, że wraz z piwem ruszyły zwiększone zakupy mięsne. Według niego sprzedaż rozkręca się stopniowo, coraz większy ruch firma notuje od około czterech tygodni – przytacza portal.

 

"Kwiecień był piękny i oby pozwolił nadrobić to, co tracimy przez niehandlowe niedziele" – dodaje w podsumowaniu Zbigniew Grycan, właściciel Lodziarni Firmowych Grycan.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Pb.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.