Zakaz handlu w statystyce

Polacy przyzwyczajają się do zakazu handlu, a "Solidarność" już chce dalszych zmian – informuje Money.pl. - Wiele osób w te dni jest w firmach, choć ich praca nie jest niezbędna mówił Marek Lewandowski, rzecznik „Solidarności"

 

52 procent mieszkańców wsi popiera zakaz - wynika z sondażu dla „Rzeczpospolitej”.   W małych miastach, w których liczba mieszkańców nie przekracza 50 tys, prawo popiera już 38 proc. Jednak poparcie maleje wraz z wielkością miasta. W tych największych, w których zamieszkuje przynajmniej pół miliona osób, zwolenników zakazu jest już tylko 17 proc. Ogółem, niecałe 35 proc. dobrze wyraża się o ograniczeniach, które weszły w życie w marcu – podaje Money.pl.

 

Zakaz handlu może mieć wpływ na firmy, kiedy obejmie wszystkie niedziele – powiedział Marek Moczulski, prezes Bakalland.  

 

Z sondażu IBRiS dla "Rz" dowiadujemy się też, że zaledwie niecałe 34 proc. Polaków wie, w które niedziele sklepy są nieczynne. 25 proc. na wszelki wypadek w ogóle nie rusza się w ten dzień do sklepów, natomiast 25 proc. musi zawsze szukać informacji na ten temat – czytamy w informacji.


Tymczasem związki zawodowe zapowiadają, że nie chcą wcale skończyć na ograniczeniu handlu w niedziele. – Nie tylko pracownicy handlu w ten dzień pracowali. Wiele osób w te dni jest w firmach, choć ich praca nie jest niezbędna – mówił Marek Lewandowski, rzecznik „Solidarności".

 

Lewandowski dodaje też, że związek będzie dążył, by praca w niedziele była dozwolona tylko tam, gdzie naprawdę jest to niezbędne. - Musimy przywrócić prawo do wolnych niedziel wszystkim Polakom – dodaje Lewandowski w podsumowaniu. (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej:Rp.pl Money.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.