Pasażerom po kieszeni

PKP planują wprowadzić kolejną opłatę - tzw. opłatę dworcową. Bezpośrednio ma być ona pobierana od przewoźników, ale eksperci nie mają wątpliwości, że wpłynie na ceny biletów i dotknie pasażerów – podaje Businessinsider.com.pl za tvn24bis.pl.

 

 

Jak wyjaśnia serwis, opłata dworcowa wynika z nowelizacji ustawy o transporcie kolejowym, która weszła w życie w grudniu 2016 roku. Zgodnie z przepisami "zarządca infrastruktury usługowej może pobierać opłaty od przewoźników za dostęp do tej infrastruktury". Mowa m.in. o holach czy  poczekalniach.

 

Ile opłata będzie wynosić? To zależy, jaką kwotę wynegocjują przewoźnicy.

 

Ci, jak podał w tvn24bis.pl, z nowego pomysłu nie są jednak zadowoleni. Według rzecznika Kolei Dolnośląskich, tzw. opłata dworcowa "to kolejna próba przerzucania kosztów złego zarządzania nieruchomościami PKP SA na barki przewoźników".

 

Z kolei rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich w rozmowie z tvn24bis.pl nie ukrywał, że jeśli tzw. opłata dworcowa wejdzie w życie "z pewnością będzie miała wpływ na ceny biletów lub na liczbę połączeń".

 

Od czego zależeć będzie jej wysokość? M.in. od tego, czy przewoźnik jest dalekobieżny czy regionalny, klasy dworcu i liczby zatrzymań pociągów – wyjaśnia portal w podsumowaniu. (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Businessinsider.com.pl

Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.