Polski Internet 5G ze wschodnim problemem

Rosja może zablokować rozwój sieci komórkowej nowej generacji 5G - alarmuje Rp.pl. Portal pisze, że Polska prosi Komisję Europejską o pomoc w negocjacjach dotyczących uwolnienia niezbędnych częstotliwości.

 

Unia Europejska postanowiła, że już w 2020 r. w każdym państwie członkowskim ma być przynajmniej jedno duże miasto pokryte siecią 5G.  Pięć lat później ma ona działać we wszystkich dużych miastach oraz wzdłuż ważnych szlaków komunikacyjnych – czytamy w Rp.pl .

 

By tak się stało, trzeba uwolnić pasmo częstotliwości tzw. 700 MHz - nie tylko danym kraju, ale także w państwach ościennych. W przypadku Polski musi to być Ukraina, Białoruś i Rosja.

 

Może KE pomoże?

Problem w tym, jak pisze portal, że ociąga się Rosja. Jeśli Moskwa częstotliwości nie zwolni, zakłócenia będą odczuwalne nawet 300 km od granicy – podaje portal.

 

Dlatego w tej sprawie Polska prosi o pomoc Komisję Europejską, która miałaby nas poprzeć w negocjacjach z Rosją. Minister cyfryzacji Marek Zagórski, jak podkreśla "Rzeczpospolita", w tej sprawie rozmawiał z Andrusem Ansipem, wiceprzewodniczącym KE ds. cyfrowego rynku wewnętrznego – podano w informacji. (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Rp.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.