MEN poucza rodziców

Przypominamy, że wstrzymywanie wydawania uczniom i absolwentom świadectw szkolnych promocyjnych i świadectw ukończenia szkoły z powodu między innymi: nieuiszczenia opłaty za świadectwo, nieuiszczenia dobrowolnej opłaty na radę rodziców czy braku przedłożenia przez absolwenta tzw. obiegówki, są niezgodne z prawem - czytamy na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.


 

Resort przypomina, że zgodnie z przepisami każdy uczeń po ukończeniu nauki w danej klasie otrzymuje świadectwo szkolne nieodpłatnie, a szkoła nie ma prawa uzależniać wydania świadectwa od uiszczenia opłaty.


Kwestie dotyczące wydawania świadectw reguluje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 kwietnia 2018 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz. U. z 2018 r., poz. 939) - czytamy na stronie MEN.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.