Chcą ocenzurować internet

Już niebawem wszelkie domeny, za pośrednictwem których oferowane są nielegalne produkty lub usługi, mają zostać zablokowane – podaje portal Gazetaprawna.pl.

 

Powstanie "centralny rejestr domen internetowych służących do oferowania towarów i usług niezgodnie z przepisami prawa". Jest na to już kierunkowa zgoda rządu, a pomysł popierają ministerstwa: cyfryzacji, finansów oraz infrastruktury – napisano w informacji.

 

Gazetaprawna.pl dowiedziała się o szykowanych zmianach z pisma wiceminister zdrowia  do sekretarz Stałego Komitetu Rady Ministrów. Jak podano w  dzienniku, na cenzurowanym znaleźć się mogą niebawem nielegalne firmy bukmacherskie, oferujące gry hazardowe, handlarze dopalaczami, nieuczciwi sprzedawcy internetowi, a nawet spółki takie jak Uber – czytamy dalej.

 

Eksperci w rozmowie z "DGP" krytykują pomysł, nazywając go wprost: cenzura internetu, która godzi w wolność słowa i dostęp do informacji, zagwarantowane obywatelom przez Konstytucję.

 

Portal Gazetaprawna.pl wyjaśnia, że centralny rejestr będzie działać analogiczne jak występujący już rejestr domen służących do oferowania gier hazardowych niezgodnie z ustawą.

- Urzędnicy wpisują do niego domeny internetowe, które przedsiębiorcy telekomunikacyjni mają obowiązek zablokować. W efekcie internauta, wchodząc na stronę uznaną przez władzę za służącą świadczeniu usług niezgodnie z prawem, zostaje przekierowany na stronę Ministerstwa Finansów – wyjaśnia portal Gazetaprawna.pl .  (jmk)

 

 Źródło i czytaj więcej: Gazetaprawna.pl

Tagi: Internet,Rząd,
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.