Ubywa beneficjentów sztandarowego socjalu

Wydatki na politykę rodzinną już nie rosną w zawrotnym tempie, wynika z projektu budżetu na 2019 r. Państwo chce mocniej wspierać wojsko i sądy – informuje portal Rp.pl.

 

Rządowy program "Rodzina 500 plus" w przyszłym roku ma pochłonąć około 21,2 mld zł, czyli nawet o 3 mld zł mniej niż w 2018 r. - zauważa dziennik. Bartosz Marczuk, wiceszef resortu rodziny, przekonuje, że to skutek doskonałej sytuacji na rynku pracy. – Rosnące zatrudnienie oraz wynagrodzenia powodują, że mniej osób jest uprawnionych do świadczenia już na pierwsze dziecko - tłumaczy wiceminister w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

 

500 plus na pierwsze dziecko można otrzymać, gdy dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 800 zł.

 

Spada też liczba dzieci uprawnionych do otrzymywania 500 zł co miesiąc. W styczniu 2017 r. było to 3,82 mln uprawnionych, obecnie 3,74 mln, a w przyszłym ma być ich jeszcze mniej, również w wyniku działań uszczelniających program 500 plus – podaje portal Rp.pl.

 

Oszczędności na programie 500 plus mają finansować program wyprawek szkolnych 300 plus. Na politykę prorodzinną w 2018 r. zaplanowano 37,8 mld zł, około 1 mld zł mniej niż w tegorocznym budżecie – czytamy w komentarzu. (jmk)

 

 Źródło i czytaj więcej: Rp.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
52%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.