KAS możliwym zagrożeniem dla polskich firm

Przedstawiony przez Ministerstwo Finansów projekt nowelizacji ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej jest w trakcie uzgodnień międzyresortowych i konsultacji publicznych. Okazuje się, że niektóre jego zapisy niosą poważne zagrożenia dla firm, szczególnie w zakresie kontroli – podaje portal Pb.pl

 

Analiza stanowiska Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii  wskazuje, że projekt MF zmierza do ułatwienia organom skarbowym kontrolowania podatników.

- Projekt zakłada rozszerzenie zakresu, w którym można prowadzić twardą kontrolę celno-skarbową w każdym miejscu po okazaniu legitymacji i upoważnienia stałego na każdą kontrolę przestrzegania przepisów prawa podatkowego. Projektodawca tłumaczy to odwróceniem dotychczasowego podejścia dążeniem do odbiurokratyzowania czynności udzielania indywidualnych upoważnień oraz do przyspieszenia reakcji na niepożądane zjawiska - cytuje "PB" stanowisko MPiT, podpisane przez wiceministra.

- MPiT nie zgadza się ze stanowiskiem resortu  finansów, że ograniczenia proceduralne dla organów kontroli są zbędną biurokracją. Wiceminister przypomina, że takie ograniczenia mają na celu ochronę interesów kontrolowanych przed dowolnością organów kontroli – informuje dalej portal.


W tym kontekście wiceminister krytykuje zamiar powszechnego stosowania przez fiskusa tzw. stałych upoważnień do przeprowadzania kontroli – czytamy w Pb.pl   (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Pb.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.