Niebezpieczne strony w rejestrze KNF

Powstanie kolejny rejestr niebezpiecznych stron WWW na wzór tego dotyczącego gier hazardowych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Jego celem ma być walka z finansowymi przekrętami.

 

"Komisja Nadzoru Finansowego będzie prowadziła rejestr domen internetowych, które będą podlegały obligatoryjnemu blokowaniu przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych świadczących usługi dostępu do sieci Internet. Decyzje o blokowaniu domen internetowych będą podejmowane przez KNF z urzędu" – czytamy w odpowiedzi wiceministra finansów na interpelację poselską, którą opisuje „DGP”.

 

Gazeta zauważa, że oznacza to, że resort finansów powrócił do pomysłu sprzed półtora roku.

 

Rozwiązanie ma chronić inwestorów przed oszustwami na rynku finansowym.

– W obliczu masowego wykorzystywania internetu do prowadzenia agresywnego marketingu związanego z nielegalnie świadczonymi usługami finansowymi wobec klientów, zwłaszcza nieprofesjonalnych, rozwiązanie to jest niezbędne do ochrony ich interesów – poinformował rzecznik urzędu Jacek Barszczewski w rozmowie z "DGP".  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej:/Gazetaprawna.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.