Będzie drożej

Lokalne władze w szoku przeglądają oferty sprzedawców prądu, unieważniają przetargi i biją na alarm. Droższy prąd oznacza droższą kolej, szkoły i szpitale – informuje Money.pl za Pulsem Biznesu.

 

Przełom lata i jesieni to tradycyjny okres kontraktowania dostaw energii na przyszły rok i kolejne lata. Negocjacje prowadzą między innymi samorządy i spółki komunalne. W tym roku przeżywają dramat – czytamy w informacji.


Portal powołuje się na alarmującą wypowiedź prezesa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Jak powiedział, otrzymali od jednego z dostawców propozycję zakładającą wzrost stawki jednostkowej za energię na poziomie 70 proc. w stosunku do cen z bieżącej umowy – podano dalej.

 

Nad cenami prądu ostatnio też załamał ręce zarząd Metra Warszawskiego. Spółka unieważniła przetarg na dostawy energii elektrycznej (124 tys. MWh) dla pierwszej i drugiej linii metra w 2019 r., zapowiedziała też nowe postępowanie.

 


"Najtańsza oferta o ponad 6 mln zł przekraczała założenia finansowe spółki" - głosi komunikat Metra Warszawskiego.


Na alarm biła również Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, w ramach której funkcjonuje grupa zakupowa energii elektrycznej. GZM podaje, że uczestnicy grupy zakupowej zabezpieczyli w swoich budżetach 336,6 mln zł na zakup energii w 2019 r. Najtańsza oferta opiewała na 402 mln zł, czyli o ponad 65 mln mln zł więcej – podsumowuje Money.pl  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: /Money.pl /.

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.