Kolejne zawody z kasą fiskalną

Przedsiębiorcy, którzy oferują klientom usługi sprzątania, przewozu rikszą, dorożką oraz spływu Dunajcem, będą musieli wystawić paragon. Zmiany wchodzą w życie 1 kwietnia 2019 r. – podaje Money.pl za „Dziennikiem Gazetą Prawną”

 

Obowiązek ten wynika z projektu rozporządzenia w sprawie zwolnienia z obowiązku stosowania kas fiskalnych – przypomina „Dziennik Gazeta Prawna”.


Z wykazu usług wyłączonych z ewidencji na kasie fiskalnej znikną cztery dotychczasowe pozycje:

  • transport drogowy pasażerski napędzany siłą mięśni ludzkich lub ciągnionymi przez zwierzęta,
  • usługi związane z utrzymaniem porządku w budynkach,
  • przyjmowanie przez rewizorów należności związanych z usługami przewozu, m.in. osób,
  • usługi w zakresie transportu osób na rzece Dunajec przez flisaków pienińskich.

 

Do części usług wymienionych w załączniku zostanie dodany warunek uprawniający do zwolnienia z ewidencji. Będzie to możliwe tylko wtedy, gdy obrót w całości będzie udokumentowany fakturą. Na przykład będzie tak w przypadku dostawy energii elektrycznej, wody w postaci naturalnej, wywozu śmieci, dostawy towarów w systemie wysyłkowym – informuje portal.


„Dziennik Gazeta Prawna” przypomną także, że w kolejnych dwóch latach paragony będą musieli wystawiać także fryzjerzy, taksówkarze i mechanicy. Tak samo będzie w przypadku kosmetyczek, a także osób które sprzedają sprzęt fotograficzny, perfumy i wody toaletowe – wymienia portal.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: / Money.pl / Gazetaprawna.pl /

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.