Samoobsługowe markety

Samoobsługowy market stał się w Polsce rzeczywistością. Jego właściciele oszczędzą na pensjach i ominą zakaz handlu – informuje Money.pl.

 

Skierowano pytanie do wielkich sieci, co o tym sądzą?. - Bezobsługowe kasy? Na razie dziękujemy - zwykle odpowiadają. Rozwiązanie "testują", ale na dużą skalę wprowadzać go nie chcą. I tłumaczą dlaczego – czytamy w informacji.

 

To prawdopodobnie pierwszy bezobsługowy sklep w Europie.  Mieszkańcy Poznania mogą zrobić zakupy w markecie Bio Family, w którym nie ma kasjerów ani kasjerek, a wszystkie transakcje są przeprowadzane przez bezobsługowe kasy. Takie rozwiązanie sprawia, że sklep może być otwarty codziennie, również w niehandlowe niedziele.

 

Market ledwo ruszył, a już szefowie przedsięwzięcia są zachwyceni. - Kasy są intuicyjne, więc każdy klient sobie z nimi radzi. Jakby sobie nie poradził, to mamy specjalną infolinię - można zadzwonić, wszystko wytłumaczymy. Jednak póki co żadnych takich telefonów nie mieliśmy - słyszymy w Bio Family


Czy jednak firma nie obawia się problemów, na przykład tego, że przez brak obsługi będzie częściej dochodziło do kradzieży? Przedstawiciele Bio Family odpowiadają, że nie - mają dobry monitoring. A co ze sprzedażą alkoholu? W końcu automat nie zapyta klienta, czy ten jest pełnoletni. - Aby zrobić u nas zakupy, trzeba mieć specjalną kartę. A tę wydajemy na podstawie dowodu osobistego. Ryzyka więc nie ma - wyjaśnia  Bio Family.


Inne sieci handlowe testują rozwiązania z kasami bezobsługowymi – wskazuje portal Money.pl  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej:/ Money.pl / Wp.pl /

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.