Wieprzowina z Polski nie pojedzie do USA

W czwartek Stany Zjednoczone zawiesiły import wieprzowiny z Polski z powodu afrykańskiego pomoru świń – informuje Businessinsider.com.pl za Reutersem.

 

Afrykański pomór świń szybko rozprzestrzenił się w Europie Wschodniej i Chinach, największym na świecie producencie wieprzowiny. Co chwilę pojawiają się informacje o nowych przypadkach choroby – podano w informacji.

 

Jak podkreśla agencja Reutera, Stany Zjednoczone są wolne od tej choroby i pragną utrzymać ten stan – czytamy dalej.

 

Z tego powodu USA postanowiły zawiesić import wieprzowiny z Polski.

 

Agencja zauważa jednak, że ludzie nie są podatni na ASF - nie przenosi się on ze zwierząt na ludzi.

 

Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych "dokonuje przeglądu protokołów eksportowych z Polski" po tym, gdy w jednym z zakładów eksportujących wieprzowinę do USA wykryto, że nie przestrzega on wymogów mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się poważnych chorób zwierząt gospodarskich – informuje portal.

 

Departament Współpracy Celnej i Ochrony Granic współpracuje również z pracownikami służb celnych i granicznych w celu usprawnienia kontroli bezpieczeństwa bagażu pasażerskiego przywożonego z Polski - poinformowano. Kontrole mają na celu zapewnienie, że produkty objęte ograniczeniami nie są wwożone do kraju – czytamy w informacji.  (jmk)

 


Źródło i czytaj więcej: / Reuters / Businessinsider.com.pl /

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.