Fuzja banków

Alior i Credit Agricole przegrały z Bankiem Millennium w wyścigu o przejęcie Euro Banku. Strony podpisały umowę, na mocy której za prawie 100 proc. akcji zapłaci 1 mld 833 mln zł. Fuzja prawna i operacyjna to perspektywa końca 2019 roku - informuje Money.pl

 

Zarząd Banku Millennium poinformował, że zakończyły się negocjacje zmierzające do zawarcia transakcji nabycia około 99,79 proc. akcji Euro Banku S.A. Formalnie sprzedającym udziały jest spółka SG Financial Services Holdings, ale w praktyce banku pozbywa się Société Générale (spółka matka) - wyjaśnia portal.

 

Strony poinformowały podpisaniu umowy w poniedziałek 5 listopada. Na ten moment zakłada się, że Millennium za prawie wszystkie udziały w Euro Banku zapłaci 1,83 mld zł. Cała kwota ma być zapłacona gotówką ze środków posiadanych przez Millennium. W tym celu nie będzie potrzeby skorzystania np. z finansowania zewnętrznego - czytamy w informacji.

 

Strony zastrzegły jednak, że ostateczna cena może być nieco skorygowana. Będzie to zależeć od ostatecznej wartości aktywów netto Euro Banku na dzień zamknięcia transakcji. Ta przewidywana jest w drugim kwartale 2019 roku – podaje Money.pl.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Money.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
54%
46%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.