Sejm rozszerzył skład KNF i wydłużył pomoc dla frankowców

Sejm uchwalił w piątek ustawę, która rozszerza skład Komisji Nadzoru Finansowego o przedstawicieli premiera, ministra-koordynatora służb specjalnych oraz prezesów UOKiK i BFG. Przyjęto też poprawkę wydłużającą pomoc dla tzw. frankowców – podaje Bankier.pl

 

Za ustawą o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru oraz ochrony inwestorów na rynku finansowym głosowało 246 posłów, przeciw 146, wstrzymało się 26. Dokument zakłada wprowadzenie zmian w 19 ustawach – czytamy w informacji.

 

Podczas głosowania wycofano poprawkę klubu PiS, zmieniającą artykuł o rozszerzeniu składu KNF. Zakładała, że skład Komisji zostanie rozszerzony także o przedstawicieli marszałków Sejmu i Senatu – podaje portal.

 

W efekcie przyjęto rozwiązanie w brzmieniu dotąd proponowanym, zakładające rozszerzenie składu Komisji o przedstawiciela premiera, ministra-koordynatora służb specjalnych, a także prezesów UOKiK i BFG. Osoby te jednak nie będą miały prawa głosu na posiedzeniach Komisji.

 

Przyjęto natomiast inną poprawkę klubu PiS, dotyczącą zmiany w ustawie o wsparciu kredytobiorców znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy. Zakłada ona przedłużenie działania Funduszu Wsparcia Kredytobiorców, który zgodnie z ustawą z 2015 roku miałby działać tylko do końca 2018 roku – informuje Bankier.pl

 

 

Przyjęto także poprawkę do ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, zwiększającą kompetencje BFG w procesie restrukturyzacji banków – czytamy dalej.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Bankier.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.