Droższego gazu nie zabraknie

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zapewnia, że nawet w przypadku ciężkiej zimy, gazu w Polsce nie zabraknie. To właśnie zima jest w skali roku okresem zwiększonego zapotrzebowania na błękitne paliwo – informuje Businessinsider.com.pl.

 

PGNiG zapewnia, że ma pełne magazyny na czarną godzinę. Władze spółki chcą jednak podwyżki cen dla klientów – podaje portal.

 

Wiceprezes PGNiG Maciej Woźniak, który jest odpowiedzialny za sprawy handlowe, podał, że firma jeszcze pracuje nad wnioskiem taryfowym, który złoży do Urzędu Regulacji Energetyki, ale nie zakłada obniżki w przyszłym roku.

- Prowadzimy kalkulacje, jesteśmy w dialogu z prezesem URE. Niewątpliwie nie należy spodziewać się obniżki taryfy na gaz, ale czy i jaka będzie podwyżka - proszę dać nam jeszcze trochę czasu. Staramy się to zrobić w sposób jak najbardziej komfortowy dla klienta - powiedział Woźniak dziennikarzom.

 

Już w lipcu 2018 r. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził zmianę taryfy detalicznej PGNiG Obrót Detaliczny, zakładającą podwyżkę ceny o 5,9 proc. dla wszystkich grup taryfowych. Ministerstwo Energii zapewniało wówczas, że mimo podwyżki, faktyczny wzrost kosztów dla odbiorców indywidualnych będzie niższa, bo na poziomie 3,6 proc. Taryfa weszła w życie 10 sierpnia do końca tego roku – czytamy w informacji.

 

Prezes PGNiG zapewnił, że spółka jest przygotowana na ostrą zimę. Zima jest bowiem czasem znacznego zwiększenia zapotrzebowania na gaz, które związane jest z sezonem grzewczym w kraju.

 

– Magazyny mamy zapełnione w całości na poziomie 2,9 GwH, jesteśmy dobrze przygotowani do zimy, jak to się mówi - załadowani pod korek – podkreślał Piotr Woźniak.

 

W ubiegłym roku padł kolejny rekord dobowego zużycia gazu. Szacowano, że w nocy z 29 lutego na 1 marca zapotrzebowanie przekroczyło 81 mln m3. Dla wyobrażenia jest to ok. 2/3 pojedynczego ładunku gazu LNG przypływającego do Polski z Kataru – przypomina Businessinsider.com.pl.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Businessinsider.com.pl

Tagi: PGNiG,Cena gazu,
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.