Nie podniosą stawki VAT na leki weterynaryjne

Stawka VAT na leki dla zwierząt pozostanie na niższym poziomie 8-proc., tak jak jest obecnie - zapewnia, wiceminister finansów. Wcześniej w ustawie zmieniającej VAT zapisano wzrost podatku na leki weterynaryjne do 23 proc. – podaje portal Businessinsider.com.pl

 

- W trakcie dyskusji, która ostatnio dotyczyła tej kwestii okazało się, że w niektórych przypadkach leki dla zwierząt faktycznie mogłyby zdrożeć. A tego absolutnie nie chcemy - dodał wiceminister.

 

Wiceszef resortu podkreślił, że choć konsultacje nowej matrycy VAT jeszcze  nie zakończyły się, propozycja 23- proc. podatku VAT na leki weterynaryjne zostanie wykreślona – czytamy w informacji.


Przeciwnicy argumentowali, że wyższa stawka VAT na leki weterynaryjne dotknie też przemysłowych hodowców zwierząt i rolników – stwierdza portal.


Wartość rynku leków weterynaryjnych w Polsce szacowana jest na około 1 mld zł rocznie – podsumowuje Businessinsider.com.pl.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Businessinsider.com.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.