Podpisana umowa na „Baltic Pipe”

W życie wchodzi umowa o budowie gazociągu Baltic Pipe. Gazociąg daje Polsce szansę na dostawy gazu z Norwegii, a co najważniejsze z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego Polski - uniezależniają nas od dostaw gazu z Rosji – podaje Businessinsider.com.pl.

 

Portal stwierdza, że  ma to także przełożenie na życie zwykłego Polaka, bo PGNiG będzie miało dużą możliwość negocjacji gazu ze swoimi partnerami.

 

Wraz z gazoportem w Świnoujściu nowy gazociąg jest częścią tzw. Bramy Północnej. Ma być ona przeciwwagą do gazociągu Nord Stream 2 i innych działań Gazpromu, które mają zwiększyć uzależnienie tej części Europy od dostaw z Rosji. Obie inwestycje mają Polsce dać możliwość całkowitego uniezależnienia się od dostaw z Rosji. Plany i szacowane przepustowości zakładają jednak, że z Polskiej infrastruktury będą mogły korzystać inne państwa Europy Środkowej, bo polski operator sieci gazowych - Gaz-System - pracuje nad połączeniami z systemami gazowymi sąsiednich państw – czytamy w informacji.

 

W 2022 r. będzie gaz z Norwegii...ale rurą – napisał Businessinsider.com.pl.  (jmk)

 

Źródło i  czytaj więcej: Businessinsider.com.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.