Będzie kolejny nowy podatek

Na szczycie klimatycznym w Katowicach premier  powiedział, że resort finansów pracuje nad nowym podatkiem dla kierowców – informuje Businessinsider.com.pl.

 

Zmiany miałyby nastąpić w akcyzie na auta o dużej pojemności, tak by zachęcić Polaków do kupowania bardziej ekologicznych modeli.

 

Celem zmian w systemie podatkowym, jak stwierdził premier, będzie uszczelnienie wwożenia do Polski samochodów wysokolitrażowych. IAR cytuje premiera, który miał powiedzieć podczas COP24, że podatek dotknie kierowców samochodów z silnikiem o pojemności powyżej 2-2,5 litra.

 

- Rozwiązanie ma promować produkcję "czystych" samochodów - mówił premier.

 

Jak przyznał, zmiany trzeba przeprowadzić jednak "z poszanowaniem ambicji Polaków, którzy chcieliby jeździć lepszymi samochodami". Projekt ma nie wejść od razu, a na przestrzeni lat - zastrzegł. Wszystko ma pomóc przestawić się Polakom na bardziej ekologiczne pojazdy. Co ważne, szef rządu dodał, że nie przewiduje dopłat do ekosamochodów, np. elektrycznych – czytamy w informacji.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Businessinsider.com.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.