Cena paliw chwilowo zniżkuje

Benzyna Pb98 za 5,12-5,25 zł/l, Pb95 za 4,76-4,91 zł/l, olej napędowy ON 5,09-5,19 zł/l, LPG za 2,36-2,45 zł/l - to prognozowane średnie ceny paliw w tygodniu od 10 do 16 grudnia 2018 r. Analitycy e-petrol.pl zwracają uwagę, że tankowanie jest wyraźnie tańsze.

 

"Początek grudnia przyniósł zauważalny spadek cen paliw na rynku detalicznym. Olej napędowy i benzyna bezołowiowa potaniały aż o 8 groszy, a autogaz o 4 grosze" - piszą dr Jakub Bogucki i Grzegorz Maziak w piątkowym komentarzu.

 

"To o ile mniej zapłacimy za paliwa do końca roku będzie zależało od cen ropy naftowej w kolejnych dniach" - piszą analitycy BM Reflex. W piątek, 7 grudnia,  na posiedzeniu OPEC podjęto decyzję o ograniczeniu wydobycia surowca, by zapobiec dalszym spadkom cen ropy naftowe – czytamy w informacji.

 

Skala obniżek cen była mocno zróżnicowana. Różnice między minimalnymi i maksymalnymi poziomami cen sięgają 50 gr. na litrze – podaje portal.

 

Jak czytamy  w informacji -  "Jeśli ceny w detalu będą dalej spadać to w przypadku benzyny będziemy w stanie w okolicach świąt kupić benzynę w cenach zbliżonych do ubiegłorocznych, za diesel będziemy płacić natomiast więcej" - napisali Urszula Cieślak i Rafał Zywert.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Businessinsider.com.plOceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.