Zmiana w handlu

Jeśli plany ministerstwa finansów wejdą w życie, czeka nas prawdziwa rewolucja w robieniu zakupów. Resort chce, by klienci otrzymywali dowód zakupu, m.in. paragon, jeszcze przed przyjęciem zapłaty – informuje portal Rp.pl.

 

Rp.pl opisuje projekt rozporządzenia z 5 listopada 2018 r. w sprawie kas rejestrujących (fiskalnych). Wynika z niego, że wystawianie i wydawanie paragonu będzie konieczne bez żądania nabywcy przed przyjęciem należności, bez względu na formę płatności.


"Chce, żeby miliony paragonów z setek tysięcy kas fiskalnych trafiały do rąk konsumentów jeszcze przed zapłatą. Do tego kasjerzy mają składać oświadczenie m.in. o tym, że wiedzą, co grozi za nieprzestrzeganie zasad ewidencjonowania na kasach" – napisano w Rp.pl.

 

Wojciech Zajączkowski z Uniwersytetu Łódzkiego, zwraca uwagę że proponowane przez resort finansów rozwiązanie jest niezgodne z prawem krajowym i unijnym. - (...) Żeby mówić o sprzedaży, musi ona nastąpić, musi być zapłata i wydanie zakupów – tłumaczył w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

 

Portal Rp.pl pisze, że zmiana ma wejść od 1 stycznia 2019 r. - A to oznacza konieczność zmiany wszystkich systemów komputerowych związanych z obsługą transakcji sprzedaży w każdym polskim sklepie. Resort finansów chyba nie zdaje sobie sprawy z tego, że do końca roku zostało kilkanaście dni. Będzie chaos – mówił w rozmowie z dziennikiem Krzysztof J. Musiał, doradca podatkowy, senior partner w kancelarii Musiał i Partnerzy. (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Rp.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.