Nowa ulga podatkowa w projekcie

Studenci, ich rodzice lub opiekunowie będą mogli odliczyć część wydatków poniesionych w związku z nauką na niepublicznej uczelni do z góry określonej kwoty – informuje Rp.pl

 

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego pracuje obecnie nad ulgami podatkowymi dla studentów. Osoby studiujące na uczelniach niepublicznych mogłyby odliczać czesne od podstawy opodatkowania. Wstępna propozycja zakłada, że z odpisu mogliby skorzystać zamiast studenta jego rodzice lub opiekunowie – czytamy w informacji.

 

Resort liczy, że udałoby się wprowadzić nowe przepisy tak, by studenci skorzystali z ulgi już w 2020 roku. Katarzyna Zawada, rzeczniczka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w rozmowie z „Rzeczpospolitą” zaznacza, że prace nad ulgą to efekt uwag zgłaszanych do konstytucji dla nauki.

 

Studenci, rodzice lub opiekunowie będą mogli odliczyć część wydatków poniesionych w związku z nauką na niepublicznej uczelni do z góry określonej kwoty".  –  Zakładamy, że limit ten będzie wynosić 2000 zł – powiedziała Zawada.

 

Na uldze skorzystają zarówno osoby, których mogłoby nie być stać na naukę, jak i uczelnie, które przygotowują się do niżu demograficznego – zauważa portal.

 

Resort nauki chce, by studiujący na uczelniach niepublicznych mogli odliczać czesne od podstawy opodatkowania – czytamy dalej.

 

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego planuje wprowadzenia odpisu podatkowego dla studentów studiów stacjonarnych na uczelniach niepublicznych. Mieliby po raz pierwszy skorzystać z tej ulgi, rozliczając PIT za 2020 rok –  podsumowuje Rp.pl.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Rp.pl


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.