Zmiany w płacy minimalnej a dodatek stażowy

Szykują się zmiany w płacy minimalnej. Ma ona nie uwzględniać dodatku stażowego. W tym celu MPRiPS skierowało do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych projekt nowelizacji - poinformowała szefowa resortu.

 

Minister powiedziała, że chce, by stażowe było dodatkiem ponad minimalne wynagrodzenie.

- Zdarza się taka sytuacja, że zatrudnienie podejmuje osoba, która nie ma żadnego stażu i dla niej, oczywiście, propozycja płacowa nie może być niższa niż minimalne wynagrodzenie. A osoba, która pracuje np. 15-20 lat też, niestety, pobiera minimalne wynagrodzenie. I ta wysługa lat stanowi część minimalnego wynagrodzenia -  dalej portal powołuje się  na wypowiedź minister.

 

Projekt zmiany ustawy 10 grudnia został skierowany do konsultacji międzyresortowych i społecznych z propozycją, żeby to rozwiązanie weszło w życie od 1 stycznia 2020 r. – informuje Businessinsider.com.pl

 

We wrześniu Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2019 r., na mocy którego minimalne wynagrodzenie za pracę będzie wynosić 2 250 zł (w 2018 r. - 2 100 zł, co oznacza wzrost o 7,1 proc.) – przypomina portal.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Businessinsider.com.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.