Polacy chcą kupować w niedziele, a zakaz handlu zaostrza się

Od stycznia 2019 r. zakaz handlu w niedziele zaostrza się. Tymczasem z najnowszego sondażu wynika, że ludzie woleliby mieć otwarte sklepy w ostatni dzień tygodnia. Tego chce prawie połowa Polaków – podaje Money.pl.

 

45 proc. ankietowanych chciałoby przywrócenia handlu we wszystkie niedziele. Sprzeciwia się temu 42 proc., natomiast 13 proc. nie ma w tej sprawie zdania - tak wynika z sondażu dla "Super Expressu"- powołał się Money.pl.

- Gdy zostanie wprowadzony pełny zakaz handlu w niedziele, to ta różnica głosów będzie jeszcze większa na rzecz przywrócenia handlu - mówi w rozmowie z gazetą prof. Andrzej Sadowski z Centrum Adama Smitha.

 

Na pełny zakaz handlu w niedziele trzeba poczekać jeszcze do 2020 r. W 2019 r. jednak zakaz zostanie mocno rozszerzony. Sklepy mają być otwarte tylko w ostatnią niedziele w każdym miesiącu. Wyjątkiem będą tylko miesiące świąteczne, a więc kwiecień oraz grudzień. Niewykluczone też, że w niedzielnym zakazie pojawią się inne zmiany. Związkowcy z NSZZ "Solidarność" i posłowie Formacji rządzącej chcieli na przykład ograniczyć możliwość otwierania sklepów z placówkami pocztowymi w ostatni dzień tygodnia – czytamy w informacji.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Money.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.