Nowe oszustwo na bankomatach

Umieszczane na bankomatach kody QR to najświeższy pomysł przestępców na kradzież waszych pieniędzy. Zeskanowanie kodu powoduje instalację aplikacji, która bez wiedzy właściciela telefonu wysyła z niego SMS Premium. Policja ostrzega: można sporo stracić – informuje portal Radiozet.pl.

 

Komenda Główna Policji ostrzega użytkowników przed nowym oszustwem. "Wczytanie takiego kodu QR może narazić właściciela telefonu na uruchomienie aplikacji wysyłającej SMS Premium bez wiedzy użytkownika" - piszą w informacji opisującej najnowszy patent złodziei.

 

Zamieszczane na bankomatach naklejki z kodami QR mają za zadanie uśpić czujność właścicieli smartfonów i zwabić ich w pułapkę. "Przestępcy, wprowadzając w błąd poprzez przekazywanie fałszywej informacji o np. możliwej wygranej nagrodzie, doprowadzają do zmanipulowania potencjalnego klienta, który - w przypadku zeskanowania kodu QR z naklejki – w tym konkretnym przypadku zostanie przekierowany do usługi SMS Premium" - a że koszta takiej usługi są zazwyczaj niemałe, stracić można sporo pieniędzy – czytamy w informacji.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej:  Radiozet.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.