BREXITOWA umowa odrzucona

Izba Gmin nie poparła proponowanej przez rząd Theresy May umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - poinformował portal Radiozet.pl .

 

Za odrzuceniem propozycji umowy głosowało 432 posłów. Za jej przyjęciem 202.

 

Przed głosowaniem ws. brexitu. Theresa May ostrzega posłów: możliwe dwie konsekwencje.


Brytyjska premier Theresa May wezwała we wtorek posłów zasiadających w Izbie Gmin do "zrealizowania demokratycznej woli Brytyjczyków" i poparcia proponowanej umowy wyjścia z Unii Europejskiej podczas wieczornego głosowania w tej sprawie.

 

Szefowa rządu podkreśliła, że przed posłami "historyczna decyzja, która określi naszą przyszłość na kolejne pokolenia", oceniając, że tylko przez przyjęcie porozumienia "możemy ruszyć naprzód", jednocześnie nie powodując pogłębienia istniejących podziałów w społeczeństwie

 

Występując na zakończenie pięciodniowej dyskusji nad projektem umowy, May po raz kolejny wykluczyła także alternatywne rozwiązania zwołania drugiego referendum, przedterminowych wyborów parlamentarnych lub bezumownego opuszczenia Wspólnoty, argumentując, że każde z nich opóźnia, utrudnia lub stoi w sprzeczności z realizacją decyzji podjętej przez społeczeństwo w 2016 roku - podał portal.

 

Lider opozycji: Liczę na upadek rządu May

Przemawiając tuż przed premier, lider opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Corbyn zapowiedział, że jego ugrupowanie odrzuci przedstawiony projekt, i dodał, że liczy na to, że doprowadzi to do upadku rządu May i nowych wyborów, "aby ludzie odzyskali kontrolę (nad tym procesem) i dali nowemu rządowi mandat do rozwiązania tego impasu" - czytamy w informacji. (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: /Radiozet.pl/Newsweek.pl/

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.